İnstagramda Hikayeye Ulaşılamıyor Ne Demek?

İnstagramda Hikayeye Ulaşılamıyor Ne Demek?
İnstagramda Hikayeye Ulaşılamıyor Ne Demek

Popüler sosyal medya uygulaması instagram zaman zaman kullanıcılarına hatalı deneyimler de sunmak durumunda kalmaktadır. Bu durumlardan biri de karşımıza instagram bu hikayeye artık ulaşılamıyor olarak çıkmaktadır. Bu ve bunun gibi problemler karşısında hangi düzenlemeleri yapmanız gerektiği, hesabınızı nasıl daha fazla potansiyel takipçiye ulaştırabileceğiniz, sosyal medya hesaplarınızdan nasıl para kazanabileceğiniz gibi merak ettiklerinizi kısa ve öz anlatımlarımızla öğrenmek için diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayınız.

İnstagramda Bu Hikayeye Ulaşılamıyor

Hikayeler arasında gezinirken takip ettiğiniz herhangi bir kullanıcıda hata alabilirsiniz. Örneğin, alacağınız hatalar arasında en sık karşılaşılan ve aklınıza instagramda hikayeye ulaşılamıyor ne demek, sorusunu getiren hatayı ele alalım. Bu problem;

  • Bazen instagramın donmasından kaynaklanır. Eğer donma nedeniyle yüklenemiyorsa uygulamayı kapatıp açtığınızda sorun düzelmiş olacaktır.
  • Bazen cihazınızın internet bağlantısı koptuğundan dolayı gerçekleşir. Bu durumda da internet bağlantısı kurduğunuzda hikaye telefonunuzun önbelleğine indirilerek hikaye erişiminiz olacaktır.
  • Nadiren de bir kişinin hikayelerine baktığınız anda kişi eğer hikayelerden birini silmişse karşınıza siyah ekran üzerinde ‘bu hikayeye artık ulaşılamıyor yazısını görürsünüz. Kullanıcı içeriği sildiği için de yeniden yüklemediği sürece hikayesini görmeniz mümkün değildir.

İnstagram Bu Hikayeye Ulaşılamıyor Ne Demek?

İnstagramda takip etmekte olduğunuz arkadaşlarınızdan birinin hikayelerini izlerken ‘bu hikayeye ulaşılamıyor ne demek’ sorusu aklınıza takılmış olabilir. Yukarıda bu durumun olası nedenleri üzerinde durduk. Ancak bunlar arasında sözü geçmeyen bir başka ihtimal daha bulunuyor. Bu da kişinin 24 saatlik hikaye paylaşma süresinin tam da siz onun hikayelerini izlerken bitmiş olması.

Ancak bu sorunları çok fazla yaşıyorsanız, bir anda reelsler, gönderiler ve hikayelerde karşınıza ‘instagram hikayeye ulaşılamıyor’, ‘içerik yüklenemedi’ gibi yazılar çıkıyorsa bu durum ya bağlantı probleminizden kaynaklanıyor demektir ya da instagram tam da platforma girdiğiniz anda yeni bir güncelleme için işlem yapıyor demektir. Hikayesi silinen veya süresi dolan bir içeriğe bakmak için tek şansınız ne yazık ki arkadaşınıza DM göndererek içerik hakkında bilgi almak. Bunun dışında uygulama üzerinden hikayeyi yeniden görüntüleyebileceğiniz bir ayarlama bulunmamaktadır.