Tiktok Silinen Taslakları Geri Getirme

Tiktok Silinen Taslakları Geri Getirme
Tiktok Silinen Taslakları Geri Getirme

Tiktok uygulamasının eğlenceli video içerikleri ve birbirinden kaliteli çok sayıda filtre sunması, kullanıcılar için gelir kapısına dönüştürülebilmesi gibi nedenlerden dolayı hızlı bir çıkış yakaladığı ortadadır. Çok ciddi bir kesim tarafından günün her saati kullanıcıların bolca zaman geçirdikleri tiktok uygulaması ile ilgili zaman zaman çeşitli teknik aksaklıklar veya veri kaybı gibi durumlar da söz konusu olabilmektedir. Bu durumlardan biri de tiktok silinen taslakları geri getirme işlemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir içerik oluşturmak; bunu kurgulamak, gerekli editleri yapmak, etiketleri düzenlemek, paylaşma vaktini planlamak gibi pek çok ayrı ve vakit isteyen aşamalar gerektirmektedir. Bu aşamalardan herhangi birinde problem yaşamanız halinde emek verdiğiniz içeriğiniz silinmemiş olabilir. Eğer paylaşım yaptıysanız ve daha sonra gönderinizi profilinizden sildiyseniz içeriğin galerinize inmiş olma ihtimali de vardır. Bu nedenle taslakları kontrol etmek yerine ilk olarak galerinizde ilgili içeriğin bulunup bulunmadığınıza bakmanızı tavsiye ederiz.

Tiktok Silinen Taslaklar Nasıl Geri Getirilir?

Belirttiğimiz gibi galerinize baktığınızda da videonuzu göremiyorsanız hala daha dosyayı geri getiremeyeceğiniz konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bu aşamada taslaklarınıza bakarak içeriği geri getirme şansınız vardır. Özellikle tiktok üzerinden para kazanan kullanıcıları ilgilendiren bu durumda öncelikle tik tok taslaklar nerede olduğunu açıklayalım;  

 • İlk olarak tiktok uygulamanıza giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Taslakları bulmak için uygulamanın sağ alt tarafında bulunan profil simgesine dokununuz.
 • Burada video listenin en üst tarafına bakıldığında tüm taslaklar görünecektir.
 • Bulduğunuz içeriğe dokunup tekrar paylaşabilir veya editlemeye devam edebilirsiniz.

Bu adımları ilerlettikten sonra taslaklardan bir videoyu cihazınıza indirebilir ve tik tok taslakları geri getirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tiktoku Silince Taslaklar da Silinir mi?

Tiktok uygulamasını sildikten sonra taslakların silinip silinmediğini kontrol etmek için öncelikle uygulamayı yeniden yüklemek ve hesaba giriş yapmak gerekmektedir. Sonrasında taslakların durup durmadığına bakmak için birazdan belirteceğimiz adımları ilerletmelisiniz. Bu adımların ayrıca tiktok taslaktaki videoyu galeriye kaydetme işlemi olduğunu da belirtelim.

 • Öncelikle eğer taslaklarınızı akıllı cihazınız galerisine aktardıysa tiktok uygulamasını silseniz bile galerinizdeki içerikler silinmeyecektir. Yine galerinizi kontrol ettikten sonra diğer adımlara geçebilirsiniz.
 • Uygulamaya giriş yapın.
 • Yeni bir video oluşturacakmışsınız gibi orta kısımda bulunan + işaretine dokunun.
 • Dilediğiniz gibi bir video oluşturun.
 • Sonrasında Videomu kimler görebilir? yazısına dokunun.
 • Buradan ‘Özel’ seçeneğini işaretleyin.
 • Videoyu profilinizde yayınlayın.
 • Profilinize gelin.
 • Cihazınıza kaydetmek istediğiniz videoyu bulun ve açın.
 • Bunu paylaşıma açın ve ‘Kaydet’ seçeneğini aktif hale getirin.
 • Ardından galerinizi kontrol ettiğinizde ilgili içeriğin otomatik olarak indirildiğini ve bundan sonraki paylaşacağınız içeriklerde de bu adımları ilerletmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Belirttiğimiz işlem sayesinde gelecekte uygulamayı silseniz de silmeseniz de tik tok silinen videoları geri getirme gibi bir problem yaşamayacaksınız.

Tik Tok Taslaklar Silindi Nasıl Geri Getirebilirim?

Kesin olarak belirttiğimiz her şeyi yaptığınız halde taslaklar kısmında görüntüleyemediğiniz bir içerik söz konuysa tik tok taslaklar silindi nasıl geri getirebilirim sorunuzun yanıtını ne yazık ki olumlu şekilde veremeyeceğiz. Taslaklardan tamamen silinmiş ve galerinizde, cihazınızda bulunmayan bir videoyu geri getirmek mümkün değildir. Taslakların amacı zaten son olarak içeriği geri getirebileceğiniz, kurtarabileceğiniz bir alanın tiktok tarafından oluşturulmuş olmasıdır. Buradan da bir içerik gittiyse artık geri getirilemeyecektir.

Özetle; tik tok silinen videoları geri getirme işlemi için taslakları kullanarak bu talebinizi gerçekleştirmeniz mümkünken taslaklardan da silinmiş bir videoyu geri getiremezsiniz. Bu nedenle size daima içeriklerinizi paylaşsanız da paylaşmasanız da galerinize son aşamada kaydetmenizi ve bu şekilde yedekleme yapmanızı tavsiye ediyoruz.