İnstagram Yazı Tipi

Bir Metin Yazınız
Yukarıdaki alana gireceğiniz metin, aşağıda ücretsiz olarak gösterilecektir.


Sonuçlar
Yazı tipinin üzerine tıklayarak kopyalayabilirsiniz.
Kurumsal Yazı Tipleri
Eğlenceli Yazı Tipleri

Hesabımızı ziyaret eden insanların gözüne ilk çarpan şey fotoğrafımız ve varsa altında bulunan yazılar oluyor. Çünkü genelde bizim hakkımızda bazı bilgiler öğrenmek isteyen kişiler çoğumuz bu alanı tercih ettiği için doğrudan buraya bakıyor. Biyografi alanımızda normal bir yazı kullanabilir veya instagram yazı tipi özelleştirmeyi kullanarak daha şık bir görünüm elde edebiliriz.

Standart bir instagram kullanıcısı paylaşımlarının altında, hikayelerinde veya sohbetlerinde farklı yazı stilleri kullanarak daha dikkat çekici olabileceğini bilemez. Hikaye kullanımında birkaç yazı tipi bulunsa da bunlar herkes tarafından bilindiği için kişilere farklı gelmemektedir. Siz bu sayfaya geldiğinize göre özel yazı türleri kullanarak daha fazla ilgi çekmenin avantajlarını biliyor olmalısınız.

Eğer profil görünümünüzü özelleştirmek gibi bir düşünceniz var ise buna instagram biyografi yazı tipi ile başlamanızı tavsiye ederiz. İyi bir söz veya cümle bulduysanız bunu yukarıda bulunan alana girdikten sonra sistemimiz size birden fazla şekilde oluşturacaktır. Hoşunuza giden bir yazı tipinin üzerine tıklamanız yeterlidir, tarayıcınız doğrudan bunu kopyalayacak ve biyografi alanına yapıştırabileceksiniz. İleriki zamanlarda farklı bir metin yayınlamayı düşünürseniz yine bu alanda aynı işlemi yapabilir ve sürekli güncellenen şekillere göz atabilirsiniz.

Genel kullanım amacı farklı harflerin birleşimi ile sayfamızı ziyaret eden kişilerin dikkatlerini üzerimize çekmek olan yazı tipleri birçok alanda kullanılabilir. Bunların başında dijital olarak çevremiz ve yeni insanlar ile etkileşim içerisinde olduğumuz iletişim ile fotoğraf ve video yükleme siteleri yer alıyor. Ancak birçok insan ağırlıklı olarak instagram platformunu aktif olarak kullandığı için bu uygulama daha çok öne çıkıyor.

Burada oluşturulan sonuçlar instagram yazı stili olarak kullanılsa da hemen hemen bir çok platform için geçerlidir. Örneğin whatsapp, twitter ve diğer tüm sosyal medya platformlarında kullanıma uygundur ve tüm platformlar bunları destekler. Sadece herhangi bir metini yazmanız ve oluşturulan veriyi kopyalamanız yeterlidir, telefonlardan da bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Cihanızın android veya ios işletim sistemine sahip olması farketmez çünkü burada size verilen karakterler tüm hepsi tarafından desteklenmektedir.

Uygulamaların bazıları kendi içlerinde font değişikliği yapılmasına imkan verse de çoğu platform daha stabil çalışmak için bunu desteklemez. Farklı fontlar kullanımına izin veren ve özel yazı biçimleri barındıran uygulamalarda ise bizim gördüğümüz ile diğer kullanıcıların gördüğü metin türleri farklı olabilir. İnstagram henüz telefonlarda kullanılan varsayılan yazı fontunun kullanımını kullanıcı deneyimi olarak platforma aktarmamıştır. İlerleyen zamanlarda bunu daha iyi geliştirerek hesap sahiplerinin profillerinde farklı formatlarda yazılar kullanmasını ve herkes tarafından görüntülenebilmesini umuyoruz.

Belirttiğimiz gibi instagram yazı tipi değiştirme şuan platform tarafında bulunmuyor ancak siz bu sayfada kendinize özel yazı biçimlerini bulabilirsiniz. Oluşturduğunuz şekilli yazıları isterseniz paylaşımlarınızın altında içeriklerinizin daha dolgun görünmesi için, istersenizde hikayelerinizde mevcut yazı tiplerinden daha farklı görünmesi için kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ilgi çekici ve kişilerin gözüne hoşgelecek olan bir metin bulup bunu dönüştürmenizdir.

Ayrıca verilen sonuçlarda bulunan fontlar ekibimiz tarafından devamlı olarak yenilenmekte ve ileride değişiklik yapacağınız göz önünde bulundurulmaktadır. Her zaman daha iyi bir deneyim yaşayabilmeniz için yazı tiplerini daha iyi araştırıyor ve sizin kullanabilmeniz için yenilerini ekliyoruz. Sizde dilerseniz özel bir isteğiniz var ise iletişim kısmından bize bunu bildirebilir ve en kısa zamanda gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Birçok instagram şekilli yazı yazmanızı sağlayan bu sistemde metinleriniz harflere ayrıştırılarak eşdeğer bir karaktere dönüştürülür ve cümle haline getirilir. Sadece bir kelime veya birkaç harf içinde kullanılabilen bu sayfa anlık olarak değiştirilmektedir ve herhangi bir butona tıklamanıza gerek bulunmamaktadır. Dilerseniz veriyi kendinize almak için uzun süre basmakla uğraşmamak için beğendiğiniz kutunun üzerine tıklayarak panonuza almayı sağlayabilirsiniz.