Twitter Servisleri

Twitter hesabınızla dünyaya açılabilmek için hesabınızı en iyi twitter servislerimizle geliştirebilirsiniz.

Twitter dünya çapında insanların birbiri ile gündem üzerinde konuşabildikleri, yeni tartışma konuları oluşturabildikleri bir platformdur. Burada dünya üzerinde yaşanan en son gelişmelere anında ulaşabilirsiniz. Uygulama çok aktif bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Bu kitle gün içinde en son yaşanan olaylardan haberdar olabilmek için devamlı uygulamaya girip gündemi kontrol etmektedir.

Dünyanın herhangi bir yerinde bir durum meydana geldiğinde direkt hashtag adı verilen durum etiketleri oluşturulur ve sıralamada yerini alır. Bazen bu etiketler amacı dışında kullanılsa da olaylardan haberdar olabilmek adına iyi bir özelliğe sahiptir. Twitter ülkelerin resmi hesaplarınıda barındırır. Genellikle ünlü olan kişiler burada hesaplarının resmi olduğunu belirtir ve kendisinin bir konu hakkında birşeyler açıklaması gerekir ise buradan paylaşım yaparlar.

Twitter sadece gündemi takip etmek için kullanılmaz. Genel kullanım amacı herhangi bir konu hakkında kendi düşüncelerinizi aktarmaktır. Ancak yıllar süren kullanım biçimi amacını değiştirmiş ve yeni kullanım sebepleri oluşturmuştur. Platformda bir hesap oluşturup tuttuğunuz takım hakkındaki yeni bir gelişmeyi bildirimleri aktif etmeniz durumunda ilk siz öğrenebilirsiniz. Örneğin selcuksports twitter hesabında devamlı aktiftir ve bu hesabın paylaşımlarından çok hızlı bir şekilde haberdar olabilirsiniz.

Twitter son zamanlarda yönetimin el değiştirmesi sebebi ile “X” ismini almıştır. Yinede artık hafızlarda yer ettiğinden dolayı yıllar sonra bile twitter olarak anılacağı ortadadır. Twitter isim değişikliğinden sonrada bir çok farklı özelliğinde değişiklikler gerçekleştirmiş bulunuyor.