Youtube Servisleri

Kanalınızı büyütmek ve daha çok kullanıcıya erişebilmek için youtube servislerimizi inceleyin.

Youtube

İnternet kullanımı eski yıllarda günümüzde olduğu kadar popüler değildi. Akıllı cihazlar henüz piyasada yokken insanlar bilgisayarda vakit geçirmek için youtube üzerinden videolar izlerdi. Şuan günümüzde birçok sosyal medya platformu var iken o zamanlar sadece belli başlı birkaç site mevcuttu. Örneğin facebook duvarınızda bir müzik paylaşmak istediğinizde youtube linkini kopyalayıp yapıştırdığınızda duvarınızda dikkat çekici bir şekilde bu video sergilenirdi.

Şuan ki dönemde akıllı cihaz kullanımı popülerleştiği için artık herkes istediği video platformuna kolayca ulaşabiliyor. Ancak bu sitelerin ilklerinden biri sayılabilecek olan youtube her cihaza varsayılan uygulama olarak gelmekte ve kullanıcıları ile buluşmaktadır.

Youtube kişilerin süre sınırı olmaksızın videolar yükleyip insanlar tarafından izlenebildiği, kişilerin içerik üreticisine abone olabildiği, video hakkında görüşlerinizi bildirebileceğiniz ve diğer insanlarla paylaşabileceğiniz bir video platformudur. Bu platformda tanınmış bir kanal olarak videolarınızdan izlenme başına para kazanabilirsiniz.

Çoğu sosyal medya platformuna göre farklı olarak youtube sitesinde bir içeriği yüklediğinizde siz bilgisayar ve cihaz başında olmasınız dahi gelir elde etmeye devam edersiniz. Diğer sistemlerde canlı yayınlar v.b işlemler ile para kazandığınız için sürekli aktif olmanız gerekmektedir. Ancak youtubeye iyi bir içerik yükleyerek insanlara ulaşmasını başardıktan sonra videonuzu izleyen her kişinin reklam tıklama performansı, ileri sarma işlemleri gibi değerlendirmeler ile video başına kazanacağınız gelir değişir ve yüksek izlenme sahip içeriklerden iyi gelirler elde edebilirsiniz.

Bir çok sosyal medya platformunda hedef ilk başta tanınmış bir kişi olmaktır. Youtube’ da ise ilk hedef kanalınızın para kazanma özelliğini aktif edebilmektir. Bir hesap oluşturduktan sonra bu özelliği aktif edemediğiniz sürece para kazanmaya başlayamazsınız. Tabi ki youtube bu fonksiyonun aktifleştirilebilmesi için sizden bazı görevleri tamamlamanızı istemektedir.

Youtubede hesap oluşturduğunuzda artık bir kanal sahibi olmuş olursunuz. Burada profil hesaplarına kanal adı verilir. Hizmet şartlarına uyan her kullanıcı bir kanal oluşturarak hemen yayıncı olmaya ve içerikler yüklemeye başlayabilir. Youtubenin gelişmiş algoritması sayesinde içeriklerinizin özgünlüğünü koruma hakkına sahip olursunuz ve üzerinde günlerce emek verdiğiniz videolarınız sizden başka bir kişi tarafından yayınlanamaz.

Youtube içerik üreticilerine videolarını daha iyi sunabilmek adına dijital bir studio geliştirmiştir. Burada videolarınızı düzenleyebilir ileri bir tarihte yayınlanmasını sağlayabilir ve videolarınızın detaylarına derinlemesine ulaşabilirsiniz. Başka bir platformda bu denli gelişmiş bir özellik bulunmamaktadır.

Youtube Abone Satın Al

Diğer tüm platformlarda sizi listesine ekleyen kişiye takipçi adı verilsede youtubede bunlara abone adı verilir. Aboneler hesap sahibi olan her kullanıcıya denilebilir. Bunlar oluşturduğunuz kanala abone olarak yüklediğiniz videolardan bildirim veya anasayfada görüntüleme şeklinde haberdar olabilirler. Youtubede bir videoya yorum, beğeni gibi işlemleri yapabilmek için bir hesap sahibi olmalısınızdır. Herhangi bir hesap sahibi olmayan kişilerin bu işlemleri yapılabilmesine platform tarafından izin verilmemektedir.

Kullanıcılar sizinle youtubenin her hangi bir yerinde karşılaştığında birçok kısımda abone miktarınızı görebilirler. Bunlara videolarınızın alt kısmı, profil sayfanız gibi örnekler verilebilir. Genelde çok izlenme alabilmek için hatrı sayılır bir abone sayınızın olması gerekmektedir. Çünkü her kullanıcı abonesi yüksek bir kanala ait bir içeriği izlediğinde video hoşuna gitti ise diğer videolarına da mutlaka göz atmaktadır.

Henüz yeni bir kanal sahibiyseniz veya uzun zamandır bir kanalınız mevcut ise ancak bir ilerleme kaydedemediyseniz youtube abone satın al paketimiz size iyi bir adım atmanıza yardım edecektir. Bu paketlerde ihtiyacınızın olduğu kadar abone bulabilir ve gönderim yapılabilmesini sağlayabilirsiniz. Aboneleriniz kanalınızı youtubenin arama çubuğunda arayarak bulur ve buradan takip etme işlemini başlatırlar.

Youtube İzlenme Satın Al

Özellikle kanalınızın para kazanma özelliğini aktif etmek çok can sıkıcı olabiliyor. Çünkü henüz yeni başlayan bir kişinin bu denli bir izlenme süresini aktif etmesi uzun zamanlar alıyor. Hal böyle olunca çoğu kişi daha başlamadan kanalı ile bir süre sonra ilgilenmeyi kesiyor ve tarihe karışıyor. Bu yüzden iyi bir başlangıç için youtube izlenme satın al paketlerimiz size gereken güveni temin edecektir.

İzlenme saatinizi tamamlamış olsanız dahi aboneleriniz düşük ise bir videonun en az bin kişiye gösterimi belki haftalar sürebilir. Videolarınızın bu şekilde görünmemesi için size sunduğumuz ekonomik paketlerden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Böylelikle hem kanalınızın izlenme süresini tamamlamasına hem de videolarınızın görüntülenmesinin artmasına yardımcı olabilirsiniz.

Youtube platformunda izlenme sayısının artması içeriğinizin daha fazla kişiye ve daha önce hiç izlememiş kişilere ulaşması için önemlidir. Çünkü burada içerikler görüntülendikçe kişilerin önüne çıkma olasılığı yükselir.

Youtube Beğeni Satın Al

En sıklıkla kullanmış olduğumuz platformlardan biri olan youtube ziyaretçilerinize videoları beğenebilme seçeneği de sunuyor. Beğeni işlemi sadece bir videoyu beğenmenizi sağlamıyor. Bir video ile etkileşime geçtiğinizde youtube algoritması devreye girip size daha alakalı sonuçlar göstermek için çalışıyor. Uygulamayı kapatıp daha sonra tekrar açtığınızda bir önceki izlediğiniz veya beğendiğiniz içerikler ile ilgili yaklaşık sonuçları içeren videolar görebiliyorsunuz.

Bu da sizin nelerden hoşlandığınızı, hangi içeriği izlemeyi sevdiğinizi anlayıp sizi elde tutmak için ilgili videoları sergilediği göstermektedir. Youtube beğeni şuan için sadece hesap sahibi olan kullanıcıları için sunuyor. Yani bir üyelik oluşturmadan bir videoya yorum yapamaz, videoları beğenemez, içerik sahibi kanallara abone olamazsınız. Bu sebeple her ne kadar videolarınızın izlenmesini yükseltmeniz kolay olsa da beğeni sayısını arttırmak hayli zor olabilir.

Çünkü videolarınızı üye olan veya olmayan her platform ziyaretçisi görüntüleyebiliyor böylelikle izlenme oranı artıyor ancak üye olamayanlar beğeni butonuna basamadığı için videolarınız izlenmesi yüksek beğeni sayıları düşük miktarlarda kalıyor. Sosyolox bunun için youtube beğeni satın al özelliğini geliştirerek beğeni sayısı düşük olan içerikleri ileri sıralara taşmanıza yardımcı oluyor.

Her ne kadar beğeni sayısı görüntülenme miktarı kadar önemli gibi görünmese de etki derecesi ikisi içinde aynı sayılabilir. Çünkü oran orantı dengesinde izlenme miktarınızın bir kısmı kadar da beğenilme sayısı olmalıdır. Eğer yeteri kadar beğeni elde edemezseniz bu dengesizlik belirgin bir şekilde hem youtube sistemi tarafından anlaşılır hem de kanalınızı takip eden hayranlarınız tarafından fark edilir.

Youtube platforma yüklenen ilk videodan son videosuna kadar daima titiz bir çalışma prensibine sahiptir. Kullanıcılara tamamen özgün video içeriği sunma hedefi sayesinde bir konu hakkında karmaşık içerikler yerine doğru bilgiye doğru görüntülü anlatım ile kısa sürede ulaşabilirsiniz. Uygulama kullanıcılarına videolar hakkında detaylı bilgiye sahip olabilme imkanı sunar. Ayrıca veri tasarrufu sayesinde harika bir sistematiğe sahip olan youtube videoların yükleme sürelerini kısaltmak için bir çok farklı işlemi aynı anda sağlar. Böylelikle bir videoyu tekrar tekrar izlediğinizde veri kotasından tasarruf etmiş olursunuz.

Son zamanlarda yeni yayınlanan ayrıcalıklı özelliği olan Premium ile video izlemeden önce açılan reklamları artık görmezsiniz. Ayrıca mobil cihazlarda uygulamayı arka plana aldığınızda videonuzun devam etmesini sağlayabilir ve bildirim çubuğu aracılığı ile küçük bir kontrollere erişirsiniz. Youtube Premium farklı paket özelliklerine sahiptir. Aile paketi gibi üyelik sistemi ile tek bir hesabı birden fazla cihazda çalıştırabilir ve aile üyelerinin de Premium avantajlarına sahip olmasına imkan verebilirsiniz.

Premium düşük tarifeler ile youtubeyi daha etkili olarak kullanmak için geliştirilmiş ve dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya başlamıştır. Premium üyesi olarak youtubenin ileriki zamanlarda yayınlayacağı yeni özellikleri öncelikli olarak kullanabilir ve deneyim elde edebilirsiniz.